X Niedziela Zwykła

09.06. 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Przeżywamy dzisiaj X Niedzielę Zwykłą. Bóg zapłać za ofiary na tacę na utrzymanie parafii i do puszek na Uniwersytet Papieski JPII.
 2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać we wtorek św. Barnabę Apostoła; w środę bł. Romana Sitkę, prezbitera; w czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek bł. Michała Kozala, bp i męczennika; jest to Narodowy dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów zagłady. W sobotę przypada 12 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza.
 3. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Serca Pana Jezusa, dlatego codziennie po Mszach porannych w naszym kościele odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 4. W środę o godz. 16:30 w kościele będzie egzamin dla klasy VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Rady Duszpasterską i Gospodarczą.
 5. W środę przed Mszą wieczorną Różaniec a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Transmisje z naszego kościoła w środę o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 11:00.
 6. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i udział w procesji oraz Oktawie składam serdeczne podziękowania. Pragnę tu wymienić tych, którzy przygotowali ołtarze, panów strażaków i panie noszące feretrony, pana Organistę oraz ceremoniarzy, lektorów i ministrantów, Dziewczęcą Służbę Maryjną, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące oraz dzieci pierwszokomunijne.
 7. Wczoraj w Tarnowie zostali dopuszczeni i pobłogosławieni przez księdza Biskupa Andrzeja Jeża do pełnienia posługi Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii Panowie Kacper Knapik i Marcin Patla.
 8. Panu Piotrowi Szczerbie dziękuję za zasianie trawy przy kościele. Panom Kazimierzowi Wojtas i Markowi Klein dziękuję za pracę przy plebani.
 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom z nr 74 i 75. W tym tygodniu proszę z nr 72 i 262 zaś w następnym 73 i 93.
 10. Bóg zapłać za pomoc w zakrystii Błażejowi Igielskiemu. W tym tygodniu proszę Jakuba Grucę.
 11. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa niedzielnego.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialne +Adela Kotowicz. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu …
Recommend
Share
Tagged in