XIII Niedziela Zwykła

2. 07. 2023 r

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00. Bóg zapłać za ofiary na tacę na cele diecezjalne a do kopert i na subkonto na remont naszego kościoła.
  2. W liturgii tygodnia wypada w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła; w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w sobotę św. Jana z Dukli, prezbitera.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie rano i popołudniu w piątek od godz. 17:00. Prywatna adoracja Najświętszego sakramentu w piątek od godz. 17:00;. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone na misyjne dzieło Kościoła. Wyjazd do chorych będzie dopiero przed odpustem parafialnym.
  4. Przyszła niedziela to druga miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie parafii.
  5. Msze święte w tygodniu w czasie wakacji będą rano o godz. 7:00 i popołudniu w środę i piątek o godz. 18:00.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty mieszkańcom z nr 241 i 249. W tym tygodniu proszę z nr 10 i 231 zaś w następnym z nr 156 i 247.
  7. Bóg zapłać za pomoc w zakrystii Jakubowi Wilczakowi. W tym tygodniu proszę Juliusza Szymczyka.
  8. Zakończone zostały prace przy izolacji fundamentów i odwodnieniu kościoła. Dziękuję tutaj za pomoc panom Tomaszowi Ptaszkowi i Piotrowi Szczerbie. Były i są przy tej okazji wykonywane inne prace i tutaj dziękuję panom Januszowi i Maciejowi Firlit.
  9. Ponieważ trzeba zdemontować stary kamień elewacyjny dlatego proszę o pomoc mieszkańców Podlesia i Pisanki (potrzebne będą elektronarzędzia). W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z panem Tomaszem Ptaszkiem.
  10. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego. Przeczytamy w nim między innymi o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie, jak rozumieć piątkowy post ….

 

 

Recommend
Share
Tagged in