Ogłoszenia parafialne

 

  1. Rozpoczynamy dziś Adwent czas przygotowania do pobożnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, równocześnie czas prostowania dróg swojego życia, czas nawrócenia. Dziś również rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Po Mszy o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.
  2. Dziś także poświęcenie Opłatków wigilijnych, które będzie można nabywać przy bocznym ołtarzu składając ofiarę na LSO i DSM.W zakrystii są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy, można je zakupić składając dar 5 zł. za małą i 15 zł. za dużą.
  3. Codziennie Roraty o godz. 6:45. Postarajmy się brać udział w tej Mszy roratniej, niech to będzie nasze przygotowanie do kolejnych urodzin Jezusa Chrystusa. Proszę, aby dzieci przychodziły z lampionami i ustawiały się pod chórem. Niech też przynoszą pięknie wykonane serca. Z jednej strony niech one będą podpisane a z drugiej niech napiszą dobry uczynek, jaki wykonały w ostatnim dniu. Będzie losowanie Figurki Dzieciątka Jezus a później serca te przyozdobią choinkę przy szopce. Dzieci też mogą zbierać fragmenty wyklejanki szopki Bożonarodzeniowej.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Msze popołudniowe w środę, czwartek i piątek o godz. 16:30, w sobotę będzie tylko Msza roratnia o godz. 7:00. Wyjazd do chorych będzie bliżej świąt. Spowiedź w czwartek i piątek od. godz. 15:30. W czwartek będzie zaproszony dodatkowy ksiądz.
  5. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św Barbary dziewicy i męczennicy – patronki dobrej śmierci, w piątek św. Mikołaja bpa w sobotę św. Ambrożego biskupa. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ofiary na tacę na potrzeby parafii.  Jest to także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie dlatego przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów, lektorów, kandydatów na ministrantów i DSM
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, wykonanie wieńca adwentowego mieszkańcom z nr 46 i 211. W tym tygodniu proszę z nr 199 i 282 zaś w następnym z nr 45 i 254.
  8. Dziękuję za pomoc w zakrystii Janowi Wołkowiczowi a w tym tygodniu proszę Kacpra Knapika.
Recommend
Share
Tagged in