1. Dziś II Niedziela Adwentu a zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – patronalny dzień DSM oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby parafii i do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Codziennie Roraty o godz. 6:45 a w sobotę o 7:00. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują trud i uczestniczą w roratach i serdecznie zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież.
  3. Msze popołudniowe i nabożeństwa w środę i w piątek o godz. 16:30. W piątek po Mszy wieczornej zbiórka kandydatów na ministrantów.
  4. Przy bocznym ołtarzu można nabyć opłatki wigilijne a w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.
  5. W przedsionku kościoła oraz w sklepie wystawione są przez parafialną Caritas kosze gdzie można składać produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Kto ma życzenie wspomóc potrzebujących może to uczynić do 22 grudnia. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  6. W piątek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, jest to też dzień modlitw za ofiary stanu wojennego; w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  7. W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 199 i 282. W tym tygodniu proszę z nr 45 i 254 zaś w następnym 255 i 154
  9. Dziękuję za pomoc w zakrystii Kacprowi Knapikowi a w tym tygodniu proszę Krystiana Kostrzewę
Recommend
Share
Tagged in