III Niedziela Adwentu 15.12. 2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela przełamuje Adwent i nosi nazwę Gaudete – Radujcie się. Wchodzimy w czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Roraty codziennie o godz. 6:45 a w sobotę o 7:00. Dziękuję wszystkim, którzy podejmują ten trud i uczestnicząc w tych Mszach ku czci Matki Bożej przygotowują się w ten sposób na spotkanie z Bożą Dzieciną. Zapraszam wszystkich do udziału w tej jakże przepięknej liturgii roratniej.
  3. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
  4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie wszystkich zaangażowanych w kolędę misyjną.
  5. W piątek Msza popołudniowa z racji spowiedzi w sąsiedniej parafii o godz. 16:00.
  6. W przyszłą niedzielę będzie w naszej parafii spowiedź przedświąteczna. Rozpocznie się o godz. 14:30 do 16:00 i od 16:30 do ostatniego penitenta. Bardzo proszę o skorzystanie z tej okazji, aby w święta móc przystąpić do Komunii świętej.
  7. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w poniedziałek od godz. 10:00.
  8. Wczoraj w Łużnej trzech naszych ministrantów zostało pobłogosławionych do pełnienia posługi lektora. Gratuluję im tego pięknego wydarzenia w ich życiu i życzę, aby zawsze czerpali radość z pełnionej posługi a czytając Słowo Boże ubogacali nie tylko innych ale i siebie, aby byli gorliwi i pilni i nie zniechęcali się trudnościami.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z numeru 45 i 254. W tym tygodniu proszę z nr 255 i 154 zaś w następnym 248 i 245.
  10. Dziękuję za pomoc w zakrystii Krystianowi Kostrzewie a w tym tygodniu proszę Damiana Świerczka.
Recommend
Share
Tagged in