IV Niedziela Adwentu 22.12. 2019 r.

  1. Przeżywamy ostatnią Niedzielę Adwentu – dzień przedświątecznej spowiedzi parafialnej. Rozpoczniemy o godz. 14:30 do 16:00 i od 16:30 do ostatniego penitenta.
  2. W poniedziałek i wtorek Roraty o godz. 7:00. W poniedziałek po Mszy roratniej zbiórka ministrantów i lektorów. We wtorek na Roraty przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII. Dzieci, które skompletowały bożonarodzeniową szopkę w czasie Rorat, proszę aby przyniosły ją ze sobą we wtorek.
  3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – zachowujemy tradycyjny post od pokarmów mięsnych. Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o odczytaniu fragmentu Ewangelii, wspólnej modlitwie i łamaniu się opłatkiem. Zwróćmy też uwagę na osoby samotne, opuszczone w naszym otoczeniu.
  4. Msze święte w Święta w nocy o godz. 24:00 Msza pasterska, w pierwszy dzień Świąt o godz. 9:00 i 11:00. Na Pasterce ofiary na tacę przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Drugi dzień Świąt – Święto świętego Szczepana Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i 11:00 – na każdej poświęcenie owsa. Ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła w Krakowie i Tarnowie. Na Mszy o godz. 11:00 będzie rozesłanie kolędników misyjnych, którzy odwiedzą nasze domy z radosną Nowiną o Jezusie Chrystusie, przyjmijcie ich życzliwie. Datki składane przy tej okazji przeznaczone będą na projekty misyjne w Kazachstanie i Amazonii.
  5. W piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina na Mszy wieczornej o godz. 16:30. W sobotę święto św. Młodzianków męczenników. Przyszła niedziela to niedziela świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, zarazem niedziela Synodalna. Jest to dzień jubileuszy małżeńskich.
  6. Od piątku Msze św. poranne w dni powszednie o godz. 6:30.
  7. Zainteresujmy się prasą katolicką. Do nabycia podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł. Warto się nim zainteresować. Zamieszczone są w nim też obrzędy Wieczerzy Wigilijnej.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr255 i 154. W tym tygodniu proszę z nr 313 i 250 z Bystrej zaś w następnym 273 i 276.
  9. Dziękuję za pomoc w zakrystii Konradowi Kostrzewie a w tym tygodniu proszę Marcina Śliwę.
  10. Porządek kolędy podam w Boże Narodzenie.
Recommend
Share
Tagged in