II Niedziela Zwykła

17. 01. 2021 r. 

Ogłoszenia parafialne

  1. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o 7:00, 9:00 i 11:00.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać we wtorek świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek świętą Agnieszkę dziewicę i męczennicę.
  3. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek przypada Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Wypada aby wnuki pamiętały w tych dniach nie tylko o miłych słowach i upominkach ale przede wszystkim o modlitwie za Dziadków i ofiarowały udział w tej intencji we Mszy świętej.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego a zarazem dzień solidarności z Chorwacją poszkodowaną przez trzęsienia ziemi. W ramach pomocy Kościoła w Polsce po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek.
  5. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na remont i utrzymanie kościoła. Pragnę też poinformować, że Komisja Sztuki Kościelnej w Kurii Diecezjalnej w Tarnowie pozytywnie przyjęła i zaakceptowała przedstawiony projekt przebudowy dachu i elewacji naszego kościoła.
  6. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż oraz Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia br. na X Forum Formacyjne: Moc Misji – Tajemnica Eucharystii. Szczegóły na afiszu.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, ofiarę i odśnieżanie mieszkańcom z nr143 i 217. W tym tygodniu proszę z nr 144 i 222 zaś w następnym133/1 i 133/2.
  8. Dziękuję za pomoc w zakrystii Janowi Wołkowiczowi. W tym tygodniu proszę Kacpra Knapika.
  9. Zachęcam do zainteresowania się Gościem Niedzielnym. Można w nim przeczytać między innymi o tym jak odnaleźć szczęście w prostocie, jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary i wiele innych.
Recommend
Share
Tagged in