Niedziela Zesłania Ducha Świętego

19.05. 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź.. można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30 i 18:00.
 3. W liturgii tygodnia przypada w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek NMP Wspomożycielki Wiernych.
 4. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jest to też Dzień Matki. Na szczególną modlitwę za wszystkie mamy zapraszam na nabożeństwo majowe. Natomiast dzieci z przedszkola uszanują swoje mamy śpiewem po Mszy o godz. 9:00.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 z wyjątkiem wtorku i soboty gdzie jest po Mszy o godz. 7:00, w niedzielę o godz. 10:40.
 6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, tradycyjnie pójdziemy z procesją w stronę cmentarza. Osoby odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie ołtarzy mogą się już organizować.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 88 i 89. W tym tygodniu proszę z nr 90 i 234 zaś w następnym 91 i 279.
 8. Dziękuję za pomoc w zakrystii Jakubowi Wilczakowi. W tym tygodniu proszę Jana Wołkowicza.
 9. Panu Kazimierzowi Wojtasowi dziękuję za odkopanie murku wokół kościoła.
 10. Na tablicy ogłoszeń można przeczytać informację dotyczącą badania wzroku.
 11. Na stronie internetowej parafii znajduje się adres poczty elektronicznej i pismo protestacyjne dotyczące kolejnej manipulacji MEN w sprawie nauczania religii. Można też z przedsionka zabrać gotowe pismo w tej sprawie i tylko podpisać i wysłać listem poleconym na adres zamieszczony w nagłówku
 12. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego a w nim Pier Giorgio Frassati i jego ciemne towarzystwo, dlaczego sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan, jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie. Jest także nowy numer Gościa Extra w cenie 14 zł. a w nim między innymi o świętych matkach…
Recommend
Share
Tagged in