Niedziela Zesłania Ducha Świętego

28. 05. 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź..” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30 i 18:00.
 3. W liturgii tygodnia będziemy wspominać w środę święto Nawiedzenia NMP; w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
 4. W środę zakończenie nabożeństw majowych, które będą w poniedziałek i środę po Mszy o godz. 18:00 a we wtorek po Mszy o godz. 7:00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą a w piątek od godz. 16:00. Od 16:00 do 16:30 będzie też dodatkowy spowiednik. Ofiary na tacę przeznaczone na cele misyjne. Wyjazd do chorych o godz. 11:30. Piątek jest dniem w naszej parafii dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na 15:00 zapraszam przedstawicieli przysiółków: Podlesia. Zapadów i Pisanki, pod Stacją, Ujechanego i Centrum prawa strona (Biernacki – Ptaszek); na godz. 16:00 Bystrej, Granic Leśniówki, Górzyny i Centrum lewa strona. Na 17:00 Róże Różańcowe i proszę o poprowadzenie Różańca.
 6. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej a zarazem pierwsza miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00; ofiary na tacę na cele diecezjalne a do kopert i na subkonto na remonty.
 7. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII zapraszam w piątek na godz. 18:00 i w sobotę na godz. 7:00.
 8. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek po Mszy wieczornej.
 9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, pójdziemy z procesją tak jak w tamtym roku. Osoby odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie ołtarzy mogą się już organizować.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom z nr 245 i 248. W tym tygodniu proszę z nr 17 i 20 zaś w następnym 153 i 258.
 11. Dziękuję za pomoc w zakrystii Grzegorzowi Szczerbie. W tym tygodniu proszę Bartosza Łazarka.
 12. Zachęcam do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Można w nim przeczytać artykuły jak rozumieć słowa Koronki do Bożego Miłosierdzia, skąd się biorą osoby, które chcą uciekać w transseksualizm, artykuł poświęcony matkom …
Recommend
Share
Tagged in