Uroczystość Najświętszej Trójcy
04. 06. 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy o godz. 7:00 zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary na tacę na cele diecezjalne a do kopert i na subkonto na remont kościoła.
  2. W liturgii tygodnia przypada w poniedziałek św. Bonifacego, bpa i męczennika; w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika.
  3. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7:00 i 9:00 po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie I ołtarza mieszkańców Bystrej, II mieszkańców Centrum, III mieszkańców Nowej Wsi i Stacji oraz IV mieszkańców Podlesia. Ołtarze proszę ustawić w tych samych miejscach, co w zeszłym roku. Na procesję Bożego Ciała i oktawę przychodzą dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w strojach. Panów Strażaków proszę o noszenie baldachimu i sztandarów a panie feretronów. Ofiary na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i cele charytatywne. Procesje w Oktawie będą w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00, w sobotę o godz. 11:00 i w niedzielę po Mszy o godz. 11:00.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na utrzymanie parafii a do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  5. W czerwcu odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa po Mszach porannych z wyjątkiem oktawy Bożego Ciała, gdzie będzie śpiewana w czasie procesji.
  6. Spotkanie DSM w środę, w szkole o godz. 13:20.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, i kwiaty mieszkańcom z nr 17 i 20. W tym tygodniu proszę z nr 153 i 258 zaś w następnym 15 i 15a.
  8. Dziękuję za pomoc w zakrystii Bartoszowi Łazarkowi. W tym tygodniu proszę Jakuba Wilczaka.
  9. Do nabycia Gość Niedzielny a w nim o miernej znajomości historii wśród młodzieży i jakie mogą wyniknąć z tego konsekwencje, wspomnienia o życiu przy boku papieża Benedykta XVI, o święceniach kapłańskich w bazylice katedralnej w Tarnowie ….
Recommend
Share
Tagged in