X Niedziela Zwykła

11. 06. 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, po sumie procesja Eucharystyczna. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na utrzymanie parafii a do puszek na UPJP2 w Tarnowie i Krakowie.
  2. W liturgii tygodnia wspominać będziemy w poniedziałek bł. Romana Sitkę, prezbitera i męczennika; we wtorek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, w środę bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W czwartek przypada 11 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża.
  3. Procesje eucharystyczne w dni powszednie po Mszy o godz. 18:00 a we wtorek o godz. 19:00. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo wianków i dzieci.
  4. W środę po Mszy wieczornej uczniowie z klasy VII będą mieć egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
  5. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 153 i 258. W tym tygodniu proszę z nr 15 i 15a zaś w następnym 240 i 274.
  7. Bóg zapłać za pomoc w zakrystii Jakubowi Wilczakowi. W tym tygodniu proszę Marcina Patlę.
  8. Zachęcam do nabywania Gościa Niedzielnego,
Recommend
Share
Tagged in