VI Niedziela Zwykła

11. 02. 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dziś II niedziela miesiąca, jednocześnie niedziela czterdziestogodzinnego nabożeństwa, oraz Światowy Dzień Chorego. Po Mszach wspólna adoracja a następnie prywatna do następnej. Po sumie zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych osobom chorym i starszym wiekiem z racji Światowego Dnia Chorych. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Bóg zapłać za ofiary na tacę na utrzymanie parafii oraz do kopert i na subkonto na remont kościoła.
  2. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00 i 17:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta) i abstynencja od pokarmów mięsnych. Ofiary na tacę w środę przeznaczone na cele charytatywne. Od środy rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17:00 i Msza święta a w sobotę o godz. 9:00 dla dzieci.
  4. W przyszłą niedzielę i przez cały Wielki Post Msze święte o godz. 7:00, 9:00 i o 14:00 nabożeństwo gorzkich żalów a po nich Msza święta. Przed gorzkimi żalami – ok. 20 minut śpiew pieśni pasyjnych. Ofiary na tacę w następną niedzielę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Spotkanie DSM we wtorek, w szkole o godz. 13:00.
  6. Parafia w Moszczenicy organizuje Drogi Krzyżowe ze św. Ritą i MB Szkaplerzną w piątki o godz. 19:00. Szczegóły na afiszu.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 261 i 261a. W tym tygodniu proszę z nr 243 i 376 zaś w następnym z nr 244 i 397.
  8. Dziękuję za pomoc w zakrystii Jakubowi Grucy. W tym tygodniu proszę Adriana Knapika.
  9. Bóg zapłać za pracę przy plebani Panom Piotrowi Szczerbie, Marcinowi Korona, Pawłowi i Marcinowi Patla.
  10. Zachęcam do zainteresowania się Gościem Niedzielnym a w nim jak dobrze przeżyć Wielki Post, artykuły poruszające temat handlu ludźmi i świadectwa ofiar tego procederu …. Jest także kolejny numer Gościa Extra poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem w cenie 14 zł.
Recommend
Share
Tagged in