XVII Niedziela Zwykła

30. 07. 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

 

  1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać W poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; we wtorek św. Alfonsa Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła; w piątek św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny tzw. Odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła i wypełnienie pozostałych warunków.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą a w środę i piątek od godz. 17:00. W piątek od godz. 17:00 możliwość prywatnej adoracji; ofiary na tacę na cele misyjne. Wyjazd do chorych będzie przed odpustem parafialnym.
  5. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00. Ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne a do kopert i na subkonto na remont kościoła.
  6. Sierpień to miesiąc trzeźwości. Kto chce, może przez wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych dać świadectwo i zachęcić tych, którzy mają problemy do walki o trzeźwość.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom z nr 7 i 242. W tym tygodniu proszę z nr 65 i 210 zaś w następnym 64 i 159.
  8. Bóg zapłać za pomoc w zakrystii Jakubowi Wilczakowi. W tym tygodniu proszę Jakuba Grucę.
  9. Zachęcam do czytania prasy Katolickiej.

 

 

Recommend
Share
Tagged in