XVIII Niedziela Zwykła

06.08.2023 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Dzisiaj święto Przemienienia Pańskiego jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00. Bóg zapłać za ofiary na tacę na cele diecezjalne a do kopert i na subkonto na remont naszego kościoła.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać we wtorek św. Dominika, prezbitera; w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę – patronkę Europy; w czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek św. Klarę, dziewicę.
  3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone na utrzymanie parafii.
  4. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do abstynencji od alkoholu i wpisania się do księgi trzeźwości.
  5. Chciałem wyrazić wdzięczność za wykonanie różnych, ważnych prac przy kościele i plebanii. Sładam serdeczne podziękowania Piotrowi Szczerbie, Ryszardowi i Dominikowi Knapik, Kazimierzowi Wojtasowi, Michałowi Janikowi, Mikołajowi Wróblowi Roksanie i Krystianowi Knapik; Januszowi i Maciejowi Firlit, Hubertowi Stępniowi, Robertowi Masłowskiemu; Bogdanowi i Damianowi Korona.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 65 i 210. W tym tygodniu proszę z nr 64 i 159 zaś w następnym 214 i 215.
  7. Bóg zapłać za pomoc w zakrystii Grzegorzowi Szczerbie. W tym tygodniu proszę Adriana Knapika.
  8. Zachęcam do zainteresowania się Gościem Niedzielnym. Można w nim przeczytać o przyczynach nasilających się ataków na chrześcijan w Ziemi Świętej, jak działa błogosławieństwo, jak media zmieniają mózgi nastolatków …
  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności +Wojciech Gut. Jego nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu …

 

 

Recommend
Share
Tagged in