XXIV Niedziela Zwykła

17.09. 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą. Jest to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Golgoty Wschodu. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki na ogrzewanie i pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem pana Organisty oraz do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać w poniedziałek św. Stanisława Kostkę – patrona Polski i młodzieży; w środę św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników; w czwartek św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę; w sobotę św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  3. Przyszła niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość a także Diecezjalnej Pielgrzymki do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
  4. W środę przed Mszą świętą wieczorną Różaniec a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom z nr 196 i 207. W tym tygodniu proszę z nr 42 i 202 zaś w następnym 40 i 163.
  6. Dziękuję za pomoc w zakrystii Marcinowi Patli. W tym tygodniu proszę Juliusza Szymczyka.
  7. Panom z rejonu Ujechane z panem Tadeuszem Gucwą dziękuję za pracę przy deskach, panu Andrzejowi Niewoli dziękuję za piękne ułożenie płytek w łazience przy pokoju gościnnym, panu Stanisławowi Mysza również za solidne ułożenie płytek w kotłowni. Panom Piotrowi Szczerbie i Tomaszowi Ptaszkowi dziękuję za pracę i wszelką pomoc.
  8. Zainteresujmy się Gościem Niedzielnym a w nim – czy język mediów musi być aż tak brutalny, o Krzyżu, który z narzędzia hańby został przemieniony przez miłość …
Recommend
Share
Tagged in