XXIII Niedziela Zwykła

10. 09. 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. W Markowej ma miejsce dziś beatyfikacja rodziny Ulmów zamordowanych przez Niemców za ukrywanie w czasie II wojny Żydów. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na utrzymanie parafii oraz do skarbonki i na subkonto na remont naszego Kościoła.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać w środę św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza. Z racji święta Podwyższenia Krzyża postarajmy się zadbać o przydrożne Krzyże.
  3. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i Dzień Golgoty Wschodu. Po Mszach zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej.
  5. Jak co roku we wrześniu są składane ofiary na ogrzewanie kościoła i funkcjonowanie Pana Organisty. Tak, jak w tamtym roku ofiary te byłyby składane w kwocie 150 zł. (pół na pół) w III niedzielę miesiąca – 17 września do skarbonki w podpisanych kopertach (Imię i Nazwisko, nr domu z dopiskiem ogrzewanie…). Gdy ktoś nie może złożyć w III niedzielę niech to uczyni w innym dogodnym czasie.
  6. Od 15 do 22 września w Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej będzie trwał tygodniowy odpust – szczegóły na afiszu.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 191. W tym tygodniu proszę z nr 196 i 207 zaś w następnym 42 i 202.
  8. Dziękuję za pomoc w zakrystii Bartoszowi Łazarkowi. W tym tygodniu proszę Marcina Patlę.
  9. Zachęcam do zainteresowania się z jubileuszowym wydaniem Gościa Niedzielnego, zawarty jest w nim specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów.
Recommend
Share
Tagged in