Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15. 08. 2021 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poświęcenie ziół na każdej Mszy świętej a na Mszy o godz. 9:00 poświęcenie wieńca żniwnego. Dzisiaj przypada 101 rocznica Cudu nad Wisłą.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać we wtorek św. Jacka, prezbitera; w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w sobotę św. Piusa X, papieża.
  3. Dziękuję panom, którzy w poniedziałek okorowali i ułożyli żerdzie. Panu Sołtysowi – Piotrowi wyrażam wdzięczność za sprawne załatwienie eleganckich i funkcjonalnych stołów do sali w budynku katechetycznym.
  4. W tym tygodniu nie zgłosił się nikt do sprzątania z wyznaczonych numerów. Dlatego serdeczne podziękowania kieruję do Pań Jolanty i Barbary za posprzątanie kościoła, Pani Beacie dziękuję za ofiarowane kwiaty a Pani Małgorzacie za wykonanie pięknych bukietów. W tym tygodniu proszę o posprzątanie rodziny z nr 191 zaś w następnym tygodniu mieszkańców z nr 44, 196, 202 i 30.
  5. Dziękuję za pomoc w zakrystii Jakubowi Karplewiczowi. W tym tygodniu proszę Konrada Kostrzewę.
  6. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego. Można w nim przeczytać między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie i wiele innych wartościowych artykułów.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności Cecylia Beduch której Msza pogrzebowa będzie dzisiaj o godz. 14:00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu …

Recommend
Share
Tagged in