XXIV Niedziela Zwykła
11. 09. 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy drugą niedzielę miesiąca. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na utrzymanie parafii oraz do skarbonki i na subkonto na remont naszego Kościoła.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać we wtorek św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek św. Korneliusza. Z racji święta Podwyższenia Krzyża postarajmy się zadbać o przydrożne Krzyże. W czwartek rozpoczyna się tygodniowy Wielki Odpust w Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej.
  3. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach zbiórka do puszek na UPJPII w Krakowie i Tarnowie, do kopert do skarbonki na ogrzewanie kościoła.
  4. W środę po Mszy wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej.
  5. Składam podziękowania za przywóz drzewa w lipcu panu Piotrowi Kuk i synowi. Gdyby ktoś miał życzenie ofiarować drzewo to proszę o kontakt. Dziękuję za pracę koparką przy wkopywaniu peszli i wymianie rur odpływowych panu Marcinowi Myszkowskiemu i za pomoc panom Piotrowi Szczerbie, Janowi Gryzikowi i Michałowi Janikowi. Dziękuję paniom Elżbiecie i Klaudii Gutter za wysprzątanie zakrystii po pracach murarskich.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę mieszkańcom z nr 106 i 253. W tym tygodniu proszę z nr 107 i 108 zaś w następnym 110 i 213.
  7. Dziękuję za pomoc w zakrystii Marcinowi Patli. W tym tygodniu proszę Konrada Kostrzewę.
  8. Zachęcam do zainteresowania się Gościem Niedzielnym a w nim warto przeczytać o tym jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata; czy jako katolicy powinniśmy akceptować fakt, że żyjemy w świecie często wrogo do nas nastawionym? …
Recommend
Share
Tagged in