XXV Niedziela Zwykła

18. 09. 2022 r.

Ogłoszenia parafialne

  1. Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą. Jest to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonki na ogrzewanie i pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem pana Organisty oraz do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W liturgii tygodnia będziemy wspominać we wtorek św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników; w środę św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę; w piątek św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
  3. Przyszła niedziela to Niedziela Synodalna. Jednocześnie jest to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość a także Diecezjalnej Pielgrzymki do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.
  4. W środę przed Mszą świętą wieczorną Różaniec a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Ponieważ kończy się kadencja Parafialnych Rad Duszpasterskich Ks. Bp Ordynariusz zarządza na 23 października 2022 roku wybory do Rad Duszpasterskich w naszej Diecezji. W związku z tym proszę podawać kandydatów do 15 października. Karteczki z imionami i nazwiskami proszę wrzucać od przyszłej niedzieli do skrzynki na stoliku w przedsionku kościoła. Kandydaci zostaną odczytani w niedzielę 16 października, po wyrażeniu zgody na kandydowanie zostaną zamieszczeni na liście wyborczej. Parafia wybiera czterech członków rady, proboszcz powołuje 4 a dwóch wchodzi w skład rady z urzędu. W sumie rada będzie liczyła 10 osób.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom z nr 107 i 108. W tym tygodniu proszę z nr 110 i 213 zaś w następnym 192 i 203.
  7. Dziękuję za pomoc w zakrystii Konradowi Kostrzewie. W tym tygodniu proszę Jakuba Wilczaka.
  8. Zainteresujmy się Gościem Niedzielnym a w nim na co chorują współczesne media; czy łzy mogą być modlitwą oraz kolejna płyta z Biblią Audio a na niej księgi Jozuego, Sędziów, Rut i Samuela.
Recommend
Share
Tagged in